آشنایی با علائم ویروس کرونا امروزه بسیار مهم است و تقریبا تمامی افراد باید با این علائم و نشانه ها آشنایی داشته باشند تا در صورت مشاهده این علائم در خود و یا نزدیکان اقدامات لازم را انجام دهند. در روزهای نخست ویروس کرونا علائم خاصی داشت که تقریبا مانند آنفولانزا بود و علاوه بر این باعث تنگی نفس در بیمارانی می شد که به این ویروس مبتلا شده بودند. با این وجود رفته رفته این ویروس پیشرفته تر شد و افراد بیشتری را درگیر خود کرد تا این که امروزه محققان علائم پیشرفته تری را درباره این ویروس یافته اند. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره علائم ویروس کرونا صحبت کنیم و اطلاعات جالب و جذابی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین با ما در این مطلب همراه باشید.

شایع ترین علائم ویروس کرونا

تب یکی از شایع ترین علائمی است که افرادی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند با آن درگیر می شوند. ویروس خطرناک کرونا خیلی سریع باعث می شود تا دمای بدن بیمار بالا رود و در نتیجه بیمار به تب های شدیدی دچار می شود. یکی دیگر از علائمی که ممکن است نشان دهنده ابتلا به ویروس کرونا باشد سرفه های خشک است. امروزه اکثر افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند سرفه های بسیار خشکی دارند که این موضوع نیز برای آنها بسیار اذیت کننده است. از طرفی خستگی نیز می تواند به عنوان یکی از شایع ترین علائم ویروس کرونا به شمار بیاید. خستگی و عدم توانایی برای انجام حرکت های مختلف می تواند نشان دهد که شما به ویروس کرونا مبتلا شده اید. در صورتی که هر یک از این علائم را در خود مشاهده کردید حتما اقدامات لازم را انجام دهید.

علائمی که تنها در برخی از افراد مشاهده شده اند

کوفتگی و درد برخلاف خستگی یکی از علائم ویروس کرونا هستند که در تمامی افراد مشاهده نشده اند و تنها برخی از افرادی که این ویروس را داشته اند با این مشکل رو به رو شده اند. گلو درد یکی دیگر از مشکلاتی است که احتمالا بعد از ابتلا به ویروس کرونا برخی از افراد با آن درگیر می شوند، البته باید دقت داشته باشید که گلودرد برخلاف سرفه تنها در تعداد کمی از افراد مشاهده شده است و همینطور بسیاری از افرادی که گلو درد داشته اند بعد از آزمایش مشخص شده است که به ویروس کرونا مبتلا نشده اند. سردرد، اسهال و ورم کردن اعضای بدن نیز می توانند به عنوان علائمی شناخته شوند که امروزه برخی از افرادی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند این علائم را می توان در آنها مشاهده کرد. از جمله دیگر علائم نیز می توان به از دست دادن حس چشایی و جوش زدن صورت اشاره کرد.

چه علائمی را باید جدی گرفت؟

برخی از علائم ویروس کرونا هستند که در صورت مشاهده آنها در خود و یا یکی از عزیزانتان حتما باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید و در کوتاه ترین زمان ممکن به پزشک و یا بیمارستان مراجعه کنید. تنگی نفس شدید و سخت نفس کشیدن یکی از مهمترین این علائم می باشد. معمولا افرادی به ویروس کرونا ابتلا شده اند با تنگی نفس جزئی رو به رو می شوند ولی در صورت شدت یافتن این موضوع حتما باید به پزشک مراجعه کنید. درد و فشار زیاد بر روی قفسه سینه نیز یکی دیگر از مواردی است که حتما باید در صورت مشاهده به نزدیک ترین بیمارستان مراجعه کنید و یا این که با اورژانس تماس بگیرید. گاهی اوقات ممکن است قدرت این ویروس به قدری باشد که قدرت تکلم و یا حتی قدرت حرکت را نیز از شما بگیرد. این علامت نیز از علائم خطرناک ویروس کرونا است که باید آن را جدی بگیرید.

آیا ویروس کرونا علائم عصبی هم دارد؟

این سوال سوالی است که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش آمده باشد که آیا مشکلات عصبی و حتی مشکلات عروقی نیز از علائم ویروس کرونا به شمار می آیند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بله ویروس کرونا می تواند به میزان بسیار زیادی بر روی عصب نیز تاثیر گذار باشد و با تاثیر بر روی عصب دست و پا حتی باعث فلج شدن دست و پا شود. البته این مشکلات برای تعداد کمی از افراد پیش می آید ولی مشاهده شده است که بعد از درمان مشکلات ریوی در افراد، این افراد با مشکلاتی از قبیل فلج شدن موقت در ناحیه دست و پا رو به رو می شوند. بیماری های قلبی عروقی نیز ممکن است در اثر ابتلا به این ویروس در بیماران ایجاد شود و حتی ممکن است منتهی به سکته های ناگهانی قلبی شود.

نکات پایانی درباره علائم ویروس کرونا

ما در این مطلب سعی کردیم مهمترین علائم ویروس کرونا را به شما معرفی کنیم و شما را بیشتر با این ویروس آشنا کنیم. امیدواریم شما هم با مطالعه این مطلب اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورده باشید و بتوانید از این طریق بیماران کرونایی را به راحتی شناسایی کنید و در صورتی که خود و یا عزیزانتان به این ویروس مبتلا شدید با تشخیص سریع این بیماری اقدامات لازم را برای درمان انجام دهید.

0 0 vote
Article Rating