آیا ویروس کرونا یک بیماری عمومی مانند تمامی بیماری هایی است که در طول تاریخ بشر همه گیر شده است و یا این که یک ویروس ساخت بشر می باشد که با اهداف مختلف ساخته شده است؟ این سوال سوالی است که ممکن است شما هم مانند بسیاری از افراد با آن درگیر بوده باشید و به دنبال یافتن پاسخی کامل درباره این سوال هستید. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره پاسخ این سوال صحبت کنیم و اطلاعات جالب و جذابی را در خصوص ویروس کرونا در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین اگر شما هم جز افرادی هستید که علاقه مند به ریشه این ویروس هستید و به دنبال پاسخی مناسب برای سوالات خود می باشید با ما در این مطلب همراه باشید.

شیوع ویروس کرونا و یک پرسش بزرگ

با همه گیری ویروس کرونا بسیاری از افراد درگیر آن شدند و دولت ها به دنبال یافتن پاسخی درباره دلیل شیوع این ویروس بودند. بسیاری از دولت ها از جمله دولت کشور چین ادعا داشتند که این ویروس می تواند یک حمله بیولوژیک باشد که از کنترل خارج شده است ولی دولت هایی که متهم به این کار می شدند از جمله دولت آمریکا این موضوع را رد کردند. رفته رفته با همه گیر شدن این ویروس و درگیر شدن مردم تمام دنیا با ویروس کرونا این ادعاها کم و کمتر شدند و امروزه بیشتر کشورها و دولت ها معتقدند که این ویروس نیز یک ویروس مانند تمامی ویروس هایی است که بشر در طول تاریخ خود با آنها درگیر بوده است. با این حال هنوز هم افرادی هستند که این سوال را در ذهن خود دارند که این ویروس یک مریضی عمومی است و یا این که ساخته بشر می باشد و به منظور حمله بیولوژیک توسعه پیدا کرده است؟

مسئله اولین شخصی که مبتلا به این ویروس شده است

یکی دیگر از مسائل بسیار مهمی که دانشمندان و دولت ها درگیر آن بوده اند مسئله اولین شخصی بوده است که مبتلا به بیماری کرونا شده است. این شخص هنوز هم پیدا نشده و همین موضوع نیز در روند پیدا کردن داروی کرونا بسیار تاثیر گذار بوده است. علاوه بر این از آن جایی که این شخص پیدا نشده است در ذهن برخی از افراد مسائلی از قبیل توطئه های مختلف و همینطور تئوری جنگ بیولوژیک شکل گرفته است. یافتن پاسخ این پرسش که منبع و منشا ویروس کرونا چه کسی بوده است قطعا هم می تواند این دیدگاه ها را از بین ببرد و نشان دهد که این ویروس یک مریضی عمومی بوده است و هم این که می تواند به میزان بسیار زیادی بر روی مطالعات انجام شده در زمینه پیدا کردن دارو و یا واکسن این ویروس کمک کند.

جنگ بیولوژیک

جنگ بیولوژیک از گذشته های دور و حتی در سال های اول میلادی به عنوان یکی از روش های بسیار مهم در نابودی کشورها مورد استفاده قرار می گرفت و نمی توان کتمان کرد که امروزه بسیاری از کشورها نیز علاقه مند هستند تا از این روش ها برای نابودی کشورها و دولت های دشمن خود استفاده کنند. درباره شایعه جنگ بیولوژیک بودن این ویروس دو ادعا وجود دارد. ادعای اول می گوید که چینی قصد توسعه این ویروس را داشتند تا بتوانند از طریق آن با کشور آمریکا و سایر دشمنان خود وارد جنگ شوند و ادعای دیگر که از جانب دولت چین مطرح شده است این است که آمریکا این ویروس را توسعه داده است و این طریق قصد داشته است که دولت و کشور چین را به مرز نابودی بکشاند.

ویروس کرونا، جنگ بیولوژیک یا یک بیماری قدیمی؟

با وجود این که بسیاری از افراد هنوز هم فکر می کنند که این ویروس ساخت بشر و به منظور جنگ بیولوژیک ساخته شده است باید بدانید که خانواده ویروس های کرونا یک خانواده قدیمی از ویروس ها می باشند که در سال 1965 برای اولین بار کشف شدند. بنابراین احتمال این که این ویروس یک نوع جنگ بیولوژیک باشد کم خواهد بود. سایر ویروس هایی که در خانواده ویروس های کرونا قرار دارند نیز دقیقا از طریق حیوانات به انسان ها منتقل شده اند ولی تا کنون ویروس کوید 19 که جدیدترین عضو این خانواده می باشد همه گیرترین ویروس این خانواده به شمار می آید.

صحبت پایانی

امروزه صحبت های زیادی درباره ویروس کرونا می شود ولی باید بدانید که بسیاری از دولت ها سعی می کنند از شرایط پیش آمده برای سواستفاده های سیاسی استفاده کنند و بهتر است که درگیر این موضوعات نشوید و سعی کنید که بیشتر مطالب علمی تر را درباره این موضوعات بررسی کنید. خانواده ویروس های کرونا ویروس هایی هستند که می توانند بسیار خطرناک باشند و امروزه شما می توانید این موضوع را در ویروس کوید 19 نیز مشاهده کنید. با این حال باید بدانید که هنوز هم امکان این که این ویروس ساختگی باشد وجود دارد و نمی توان پاسخ قطعی به این سوال داد. حال باید منتظر باشیم تا دانشمندان تحقیقات بیشتری را درباره این ویروس انجام دهند و آزمایشات مختلفی را انجام دهند تا نسبت به این موضوع اطمینان حاصل شود. با این حال با توجه به اطلاعات امروزی نمی توان گفت کوید 19 نوعی جنگ بیولوژیک است.

0 0 vote
Article Rating